DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ

Hradečtí Draci přivítali na svém stadionu třinecké Žraloky a souboj posledního s předposledním sliboval velkou bitvu.

Předchozí střetnutí skončilo velmi těsným výsledkem. A tento zápas prakticky kopíroval ten předchozí. Třinec získal náskok hned na začátku a Hradec dokázal v posledních vteřinách zápasu překlopit výsledek na svoji stranu.

V první polovině hradečtí hromadili chyby. Řada nepřesností a špatná koncentrace vyústila v nezvládnutý punt return, kdy se domácí hráč dotkl balónu při pokusu pouze kontrolovat jeho pohyb na zemi a Třinec okamžitě reagoval. Kompaktně hrající hosté trestali nemilosrdně každé zaváhání domácích a stav se velmi rychle změnil na 0:13.

Obrana hostí dlouho držela domácí na uzdě. Ke konci poločasu se Dragons podařil dlouhý drive, který skončil jen několik centimetrů od endzóny a byl jen potvrzením toho, že domácím koncovka stále drhne. Do šaten se tak šlo za stavu 0:13.

V druhé půli se hra více vyrovnala. Stále ale docházelo k řadě nepřesností. Kuriózně i Třinec se dopustil stejné chyby jako domácí, kdy při punt returnu zavadil o míč hostující hráč a míč se podařilo získat domácím. Útok domácích se znovu dostal až na samou hranici endzóny, ale koncovka znovu selhávala. Na 4. down se Hradec pokusil o field goal, ale ani ten nebyl úspěšný. Za nedovolený zákrok soupeře však rozhodčí nechali celou akci opakovat a Draci se rozhodli balón dopravit do endzóny po zemi. Riskantní tah slavil úspěch a Jan Semerád vykřesal naději pro hradecký tým.

Poslední čtvrtina nabídla opravdové drama. Třinec zaznamenal fumble a míč se povedlo získat domácí obraně. Zodpovědnost na sebe vzal Layton Brown, který prokličkoval až k endzóně a nabídl domácím poslední šanci. Míč dostal netradičně do ruky obránce Lukáš Turýnský a na 1y od endzóny se nemýlil. Hradec se rozhodl potvrdit za dva body. Tedy buď zápas ztratit, nebo ho vyhrát, a to se mu nakonec podařilo. Touchdown potvrdil za dva body Jan Semerád a Dragons slavili druhé letošní vítězství.

Třinec na své první vítězství stále čeká a v dalším utkání vyzve Příbram Bobcats. Hradečtí za týden vyzvou k odvetě zatím suverénní přerovské Mamuty.